# Etiket
##GENEL

Uludere Yalan Söylemez

Bu yazı, Tavz.net adlı web sitesinin talebi üzerine konuyla ilgili tartışmaya katılmak üzere Ülkücü bir yazı olarak Bingöl’e gönderilmiştir. (Ş.A.)
________________________________________________

Bize göre de Uludere Olayı, yanlış istihbarattan kaynaklanan bir operasyon kazasıdır. Bu olayda “ölen korucu yakınları dahil TSK ve Türkiye zarar gördüğüne göre” eğer olayda bir kasıt varsa maksat sahiplerini “karşı cephede” aramak gerekir. PKK’nın her fırsattan olduğu gibi bu olaydan da siyasi rant elde etmeye çalışacağı açıktır. PKK bir göz isterken “terör tanrıları” ona iki gözden başka bir de Erbil’deki şalvarlı CIA ajanlarının taktığı türden “ray ban” gözlük vermişlerdir. Dememiz odur ki olayda yabancı istihbarat örgütlerinin çeşitli maksatları ve başarılı katkıları vardır.

1-    Hükümetin Açıklamaları:
Çelik: “Olay bir operasyon kazası” AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik(*) 35 sivilin öldüğü Uludere için, Kıbrıs harekatında Türk uçaklarının yanlışlıkla batırdığı Kocatepe Fırkateynini örnek verdi: “İster operasyon hatası deyin,ister beceriksizlik. Bunlar olabiliyor.” (1)

2-    Diğer resmi tepkiler:
a)    Başbakan Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Uludere ile ilgili özel bir görüşme yaptı. Genelkurmay’ın konuyla ilgili olarak özür dilemesi ile ilgili karar çıktı.
b)    Ölenlerin ailelerine tazminat ödeneceği Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından açıklandı. (2)

Bunlar, soğukkanlı bir şekilde modern hukuk devletlerinin yapması gereken faaliyetlerdir. Diğer soruların cevabını, “Heronlar görmüş de komutanlar niye Dağlıca’da kalabalığa ateş açtırmamış diyen çok bilmişler cevaplasın. Kimsenin yapabileceği başka bir şey yoktur.

3-    Basından Aklı Başında Tespitler:

a)    Mesud Akgül: “Uludere’de Yaşananlar İsrail, Ergenekon ve PKK İşbirliği Provokasyonudur.”(3)

b)    Arzu Erdoğral “Uludere Suriye hattında ABD ve İsrail gölgesi!

Suriye üzerinden İran ve Lübnan Hizbullah’ını zayıf düşürmeyi amaçlayan ABD ve İsrail, PKK üzerinden de Türkiye’nin elini zayıflatıp Büyük Ortadoğu Projesi çerçevesinde hareket ediyor olabilir mi? Hiçte şaşırtıcı bir olasılık değil!  Peki, bunu nasıl yapar? Terörle Mücadele’de TSK- Hükümet işbirliği ile başarı kazanan Türkiye’yi, verilen yanlış istihbaratla köşeye sıkıştırıp taşeron örgüt olan PKK’nın elini yeniden güçlendirerek!”

35 vatandaşımızın katledilişi karşısında PKK’nın büyük bir mutluluk yaşadığını düşünürsek bu teori hiçte uzak gözükmüyor! (4)

c)    Zekeriya Beyaz: “Uludere’deki saldırının sorumlusu İsrail ve ABD’dir” (5)

d)    Ferhat Ünlü: “Mossad’ın Uludere operasyonu!
İsrail, Türkiye’de kelimenin tam anlamıyla ‘milli’ istihbarat köyleri veya kentleri kurulmasından rahatsız… Ankara da bunun farkında. Gazze Hükümeti’nin Başbakanı İsmail Haniye’nin Meclis’te ağırlanmasının, Uludere olayından sonra İsrail’e açık bir mesaj olduğu düşünülebilir. Bir anlamda “Uludere’deki imzanı gördüm, restini de gördüm. Dövüşeceksen meydana çık, öyle dövüşelim” mesajı… Tabii kimse İsrail’den açık dövüşmesini beklemiyor. Ama Mossad’ın örtülü operasyonları sürecek.” (6)

4-    Dünyadan Bazı Sivil Ölümü Örnekleri:

ABD’nin Afganistan’daki terör karşıtı hava operasyonlarındaki “kazalara” bakınca Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörle savaşırken yıllardır beyin ameliyatı yapan usta bir cerrah ile yavrusunun kurşun yarasını saç telleriyle dikmeye çalışan müşfik bir anne arasında bir yerlerde durduğu anlaşılıyor.

a-    Kaynak: Profesör Marc W. Herold, “Afganistan’daki Amerika Birleşik Devletleri ‘Hava Terör Saldırıları Sivil Mağdurları Dosyası

ABD’nin Afganistan’da 7 Ekim 2001’den 15 Mart 2002’ye kadar 3000 ile 3400 arasında sivili öldürdüğünü grafiklerle açıklıyor. Bir hesap uzmanı olan profesöre göre günlük ortalama öldürülen sivil Afganlı sayısı 41. (7)

Yani TSK’nın Eruh Baskınından, 15 Ağustos 1984’ten 8 Ocak 2012’ye kadar hava operasyonlarında neden olduğu sivil kayıp ortalamasının 117142 katı… TSK’nın 27 yıl 4 aylık sivil kayıp ortalaması, gün başına ortalama 0,00035 kişi. Bunun bir dünya askeri dikkat ve şefkat rekoru olduğundan kimsenin şüphesi olmamalı.

Şimdi bunları yazıyorum diye “insancıl” çığlıklar çıkacak biliyorum ama bu adamlar okulda masa tenisi oynarken mi vuruldu kardeşim. Dünyanın en tehlikeli terör örgütünün geçiş yollarından birinde gece yarısı topluca kaçakçılık yaparken vurulmadı mı? Niye işinize gelince sosyeteye bağlıyorsunuz hemen?.. Bunun ahireti de yok mu?

b-    Kaynak: William M. Arkin “Nato’nun Akılı Bombaları’nın Aptal Mazereti”

Hava operasyonlarındaki sivil ölümleriyle ilgili modern dünyadan gelen bu bilgi de Bir başka Amerikalı’dan. Washington Post yazarı, Strateji uzmanı William M. Arkin, 1991’deki Körfez Savaşı’nda 43 gün içinde 3,200 sivilin, Yugoslavya’daki NATO bombardımanında ise 78 gün içinde 500 sivilin öldüğünü anlatıyor. (8)

Sonuç:

Bu kötü örnekleri, Uludere olayına emsal göstermek için değil, “Katil TC Kürdistan’dan çık” diyerek peygamber ocağını düşman ordusu gibi göstermeye çalışan ajanların denetimindeki PKK sempatizanları için yazıyorum.

Uludere olayının bu vicdansız cahillere, “Allah başınıza böyle düşmanlar versin de gözünüz katil görsün” demediği kesin. Ama bizce Uludere, sadece beyni kör ve sağır olanların duyamayacağı başka bir şey söylüyor:

“İnsanlar, milletler, kaymakamlar, devletler kötü olmaz” diyor. “Kardeşi kardeşe kırdıran teröre lanet olsun” diyor. Benim duyduğum bu. Herkes yalan söyler, Uludere yalan söylemez. Çünkü Uludere konuşmaz!.. Eğer adamsanız siz onu doğru anlarsınız…

_______________________________________________

Kaynaklar:

(1):http:/www.gazetea24.com/haber/huseyin_celik_uludere_icin_konustu_bunlar_olabilir.htm
(2):http:/www.habervaktim.com/yazar/46205/uludere_suriye_hattinda_abd_ve_israil_golgesi.htm
(3):http:/elaziz.com/yazar/Mesud_Akgul/3353/Uluderede_Yasananlar_Israil_Ergenekon_ve_PKK_Isbirligi_Provokasyonudur.html
(4):http:/www.habervaktim.com/yazar/46205/uludere_suriye_hattinda_abd_ve_israil_golgesi.htm
(5): http:/www.habershow.com/v4/30747-zekeriya-beyaz-uludere-deki-saldirinin-sorumlusu-israil-ve-abd-dir.htm
(6): http:/www.sabah.com.tr/Pazar/2012/01/08/mossadin-operasyonu-uludere
(7): http:/cursor.org/stories/civilian_deaths.htm
(8): http:/emperors-clothes.com/news/arkintm
Not: linkler pasif kalsın diye / işareti birer tane eksiltilmiştir. Komut satırında // haline getiriniz.
(*):Kürt kökenli Başbakan baş danışmanı ve AKP sözcüsü, 58. Hükümetin Milli Eğitim Bakanı

Leave a comment