# Etiket
##GENEL #Dündar TAŞER #GÜNDEM #Ülkücü Hareket

Dündar Taşer’in vefatı dolayısıyla (13 Haziran 1972) / Alparslan TÜRKEŞ

Dündar Taşer’in vefatı dolayısıyla (13 Haziran 1972) / Alparslan TÜRKEŞ

DÜNDAR TAŞER

(15 Mayıs 1925 Gaziantep – 13 Haziran 1972 Ankara)

Bucak bucak gezerek kürsülerde yolda onu

Arayan bir hayat yolcusuna

Bakıp gelen biri der: “Gezdiğin bu toprakta

Yattı Dündar Taşer son uykusuna!”

ARİF NİHAT ASYA

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Dündar Taşer’in vefatı dolayısıyla MHP teşkilâtına Genel  Başkan Alparslan Türkeş aşağıdaki genelgeyi göndermiştir:

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Dündar Taşer’i 13 Haziran 1972 günü saat 2030’da bir kamyonet çarp­ması sonucunda kaybetmiş bulunuyoruz.

Türk Ordusunun değer­li bir subayı. Milli Birlik Komitesi üyesi, Milliyetçi Hareket Partisi Ge­nel İdare Kurulu üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı olarak hayatı bo­yunca milletine fedakârca hizmet eden Dündar Taşer, bütün bu rütbe ve makamların üstünde ülkücü bir Türk Milliyetçisi idi. Türk Milliyetçiliği’ni sadece milletini sevmek değil, bu sevgiyi her türlü makam, parti ve benlik endişesinin üstünde tutmak, milleti için gerekeni kork­madan ve kararlılıkla icra etmek şeklinde anlayan Dündar Taşer’in aramızdan ayrılmasıyla yeri doldurulamayacak bir enerji, azim, bilgi, sevgi ve imân hazinesinden mahrum kalmış bulunuyoruz. Ona ancak ölümün bıraktırabildiği mefkûre mücadelesini ülküdaşları aynı azimle sürdürmeye ve mutlak başarıya ulaştırmaya kesin kararlıdırlar.

Büyük Türk Milliyetçisi Dündar Taşer’in naşı yarın (15 Haziran 1972) Ankara Hacıbayram Camii’nden, öğle namazından sonra, askeri merasimle ebedî istirahatgâhına tevdi edilecektir.

Törende Ankara içi ve dışındaki bütün Milliyetçi Hareket Partisi mensupları ve diğer ülküdaşları hazır bulunacaklardır.

Milliyetçi Hareket Partisi mensuplarına ve, ülküdaşlarımıza baş sağlığı, değerli dâva arkadaşımız Dündar Taşer’e tanrıdan rahmet ve mağfiret dileriz.

Alparslan Türkeş

TÖRE, Sayı:14, TEMMUZ 1972, s.6