# Etiket
##GENEL

Devlet Bahçeli, Ülkücü Yazarlar Derneği’nin Onur Üyesi Oldu…

Devlet Bahçeli, Ülkücü Yazarlar Derneği’nin Onur Üyesi Oldu…

Aktif siyasete girmeden önce Akademisyen olduğu dönemde pek çok Ülkücü yayın ve dernek faaliyetine katkı sağlayarak Başbuğ Alparslan Türkeş’in değer verdiği, örnek bir Ülkücü profili çizen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ülkücü Yazarlar Derneği’nin onur üyesi oldu.

Ülkücü hareketin yeni bir disiplin ve istikrar hamlesi olarak 12 Eylül 2012’de resmi kuruluşunu tamamlayan derneğin, Genel Başkan Dr. Hayati Bice, Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Alnıaçık ve Genel Sekreter Kürşat Tecel’den oluşan takdim heyeti, 21 Aralık 2012 günü saat: 17.00’de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi makamında ziyaret ederek üyelik teklifini arz etti.

İletişimin ve doğru bilginin giderek daha çok önem kazandığı bir dönemde yetişmekte olan yeni nesillerin Ülkücülüğü doğru kaynaklardan öğrenmesi mecburiyetinin günümüzün Ülkücü aydınlarına büyük bir görev yüklediğinin altını çizen Devlet Bahçeli, derneğin kurulmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bahçeli, geçici ve denetimsiz ideolojik kaynaklardan beslenen bir gençliğin düşünce disiplinini ve davaya olan bağlılığını korumasında zorluklar  bulunacağını hatırlattı. Özellikle görsel medyada iyi yetişmiş, donanımlı Ülkücülerin hareketi başarıyla temsil etmesi için bu tür çalışmaların önemine dikkat çeken Bahçeli, Ülkücü Yazarlar Derneği Onur Üyeliğini memnuniyetle kabul ederken; her türlü pozitif ülkücü faaliyete destek olmaktan vazgeçmeyeceklerini açıkladı.

Ülkücü Yazarlar Derneği yöneticileri de her platformda “Ülkücü” unvanını taşımaktan çekinmediklerini, bundan ancak şeref duyacaklarını dile getirerek taşıdıkları sorumluluğun bilincinde olduklarını belirttiler.

Ülkücü yazarların MHP Genel Merkezine yaptıkları ziyaret, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Ülkücü Yazarlar Derneği, Üyelik Formu’nu imzalamasıyla tamamlandı.

24.12.2012
Ortadoğu

Leave a comment