# Etiket
##GENEL #Öneriler #Tarih #Türk-Birlikçilik

MHP’NİN “ÜRETKEN BELEDİYECİLİK” UYGULAMALARI

MHP’NİN,ÜRETKEN BELEDİYECİLİK UYGULAMALARI, YÜKSEK LİSANS BİTİRME PROJESİ OLDU.

İHSÂNİYE BELEDİYESİ, AKADEMİK KAYNAKLARDAKİ YERİNİ ALDI.

https://www.facebook.com/ihsaniyebld/posts/904365459721542?__tn__=C-R

Afyonkarahisar’ın İhsaniye Belediyesi’nin 2014 yerel seçimlerinden bu yana sürdürdüğü “Üretken Belediyecilik” yaklaşımı, Tarih Öğretmeni Ömer Arısoy’un Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde yaptığı yüksek lisans çalışması kapsamında akademik kaynaklar arasına girdi.

İhsaniye ilçesinin Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’li Belediye Başkanı Şaban Çabuk’un 2014 yerel seçimlerinden bu yana gerçekleştirdiği hizmetler ve MHP’nin “Üretken Belediyecilik” programı, akademik kaynaklarda yerini aldı. Adana’/Kozan’da tarih öğretmenliği yapan Afyonkarahisarlı araştırmacı; Kozan Ülkü Ocakları Eski Başkanı Ömer Arısoy’un, Ahmet Yesevi Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisansı çerçevesinde hazırladığı “Türk Siyaseti’nde Üretken Belediyecilik Örneği: İhsaniye Belediyesi” isimli çalışma, kabul edildi.

Çalışmada, “Üretken Belediyecilik”, Milliyetçi Hareket Partisi’nin 9 Işık Programı, İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk’un vaatleri ve icraatlarına yer verildi. Ömer Arısoy, çalışma hakkında şu bilgiyi verdi:
“MHP’nin, 1960’lardan, 2011 yılına kadarki belediyecilik anlayışını ve uygulamalarını, siyaseten, Milliyetçi-Toplumcu Belediyecilik anlayışı olarak vasıflandırmak, mümkündür.
Bu tarihî-fikrî süreç içerisinde MHP, Milliyetçi-Toplumcu Belediyecilik anlayışını, 9 Işık Millî Doktrini’ni esas alarak, yeniden düzenlemiş ve 2014 Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde, mahalli idarelerle ilgili yapacağı iş ve işlemlerin tümünü içeren Üretken Belediyecilik kavramını gündeme getirmiştir.

MHP, bu seçimlerde, ‘Üretken Belediyecilik, Ayrıştıran Değil, Birleştiren Belediyeciliktir’, ‘Evi Olmayana, Bedava Arsa’, ‘Yapacaklarımız: Engelliler Plânlama Kurulu, Ücretsiz Sağlık Hizmeti, Belediye Spor Okulu’, ‘Yeni Yüz, Yeni Güç’, ‘Artık Yeter! Şimdi Söz Senin!’ sloganlarını kullanarak, olumlu ikna edici söylemlerle, Ülküdaşlarımıza seslenmiştir. MHP, reklâm konularının yüzde 60’ını, Üretken Belediyecilik’e ayırmış ve böylece, tüm kamuoyuna da, yapacağı yerel hizmetleri anlatmaya ve somut projelerini sunmaya çalışmıştır.”

“Üretken Belediyecilik yol haritasıdır”

İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk, Ömer Arısoy’a teşekkür etti. Çabuk, “’Üretken belediyecilik’ MHP’nin belediyelerin çalışma ve yapılanmasıyla ilgili bir projesi, bir yol haritasıdır. Yaptığımız hizmetlerin bu konuda başarılı bulunması ve tez konusu haline gelmesi bizleri gururlandırmıştır. “Türk Siyasetinde Üretken Belediyecilik Örneği: İhsaniye Belediyesi “konulu yüksek lisans bitirme projesii ile bizleri akademik camiada da örnek gösteren Sayın Ömer Arısoy’a, çok teşekkür ediyoruz” dedi.