# Etiket
##GENEL

Editörden Mektub Var… -2-

Editorial Notlar

“Ülkücü Yazarlar Derneği” -ÜLKÜ~YAZ- kuruluşu kamuoyu ile paylaşıldıktan sonra websitemize olan ilgide büyük bir artış meydana gelmiştir.

Bu nedenle birkaç hususu ziyaretçilerimize hatırlatmak gerekli görülmüştür:

1. Websitemizde yazı yayınlama önceliği “Ülkücü Yazarlar Derneği” -ÜLKÜ~YAZ- üyelerine aittir.

2. Websitemizde yer verilen ve daha önce yayınlanmış her bir makalenin ülkücü bilincin derinleşmesine katkıda bulunacağı düşünülmekte ve bunun için sayfalarımızda yer verilmektedir. Bu konuda sitemizde yer almasının yararına inanarak, sitemizde yayınlanması için  önereceğiniz yazıların linklerini veya metinlerini bu notun altına yorum olarak ekleyebilirsiniz.

3. Websitemizde şimdilik şiir, hikâye gibi edebiyat ürünlerine -istisnalar dışında- yer verilmemekte makale, deneme ve anı türünden eserler yer almaktadır. İleride bu konuda gelecek taleplere göre bir e-dergi yayınlandığı takdirde bu tür eserler de değerlendirilecektir.

4. Websitemizdeki yazılara yapılan yorumlarda da bir artış görülmektedir. Bu yorumlarda genel ahlaka, edebe aykırı sözlere yer verilmemesi zorunludur. Kişilerin haklarına tecavüz eden yorumlarda hukuki sorumluluk yorum sahibine ait olup hukukî bir takibat halinde yorum yazarının IP bilgileri ilgili makamlara verilecektir. Yorum ekleyen ziyaretçiler tarafından bu  hususa ve eklenen yorumlarda Türkçe imla kurallarına uyulmasına dikkat edilmesini rica ederiz.

5. Websitemizi beğenen ziyaretçilerimizin ilgisini çekeceğini düşündüğü kişilere yapacağı tavsiyeler  için teşekkür ederiz.

6. “Ülkücü Yazarlar Derneği” -ÜLKÜ~YAZ- üyeliği ile işlemler konusunda ulkuyaz@gmail.com adresi ile irtibat kurulması gereklidir.

***

Ülkü yolunda yapılan en küçük çalışmanın, yapıl-a-mayan en büyük hayâlden çok daha önemli ve ülkücü hareketin faydasına olduğuna inanıyoruz.

“Pozitif ülkücülük” yolunda azim ve kararlılık ile başladığımız yürüyüşe devam…

 

 

 

 

 

Leave a comment