# Etiket
#GÜNDEM #Tarih #Ülkücü Hareket

Bahçeli’ye Kosova’daki ‘Hüdâvendigâr Meşhedi’nden Anlamlı Bir Armağan

Bahçeli’ye Kosova’dan Anlamlı Armağan 
Ülkücü Yazarlar Derneği Genel Başkanı Dr. Hayati Bice, MHP lideri Dr. Devlet Bahçeli’yi   MHP Genel Merkezi’nde ziyaret ederek geçtiğimiz günlerde yaptıkları Balkanlar gezisi ile ilgili bilgi sundu ve Bulgaristan, Sırbistan, Bosna, Kosova ve Makedonya’da yaptıkları özel görüşmelerde edinilen izlenimleri aktardı.

ÜLKÜ-YAZ Genel Başkanı Dr. Bice, Balkan Türkleri’nin ve başta Boşnaklar olmak üzere bölgenin müslüman topluluklarının MHP liderine selamlarını iletti ve Kosova’daki Sultan I. Murad Türbesi ziyareti sırasında yapılan toplu duada ülkücü şehidlerin de yâd edildiğini belirtti.

Ziyaret esnasında Dr. Bice, 1389 yılında Kosova Meydan Savaşı’nda şehid düşen Sultan  I. Murad Han’ın türbesinden getirdiği toprağı, Bahçeli’ye sunarken, Sultan I. Murad türbesini kendisinin de ziyaret ettiğini belirten Bahçeli’nin duygulandığı görüldü.
MHP lideri Bahçeli, Cenk meydanında şehid düşen tek Osmanlı Sultanı olan Sultan I. Murad Han’ı daima hatırlatacak olan bu armağanın, kendisi için özel bir ayrıcalığı olacağını ve makam odasının en mutena köşesinde korunacağını ifade etti.

dbahceli_smurad1