# Etiket
#EDEBİYAT #GÜNDEM

Saime KARABULUT: “Bu MHP’ye oy verilir.”

BU MHP’YE OY VERİLİR Mİ?

Saime KARABULUT

Bunlar da her şeye “hayır” diyor. Böyle bir partiye oy mu verilirmiş?

7 Haziran seçimleri için “ülkenin var olmak veya yok oluşuna kapı aralamak” manasına geldiğini ifade etmiştik. Bir hakikatin yüksek sesle dillendirilişi ve derin bir kaygının  endişesi idi. Haklı olduğumuz ortaya çıktı. Sonuçları istedikleri gibi bulamayanlar “tekrar seçim” dediler.

Bu süreçte de tek çıkış yolunun milliyetçilerin oyu olduğunu görenler, söylev kapanlarını MHP üzerinden kurgulamaya başladılar. CHP’yi 32 gün oyalayan AKP, kalan birkaç günü de “Geçerken size de uğrayalım, dedik.” Mantığı ile MHP’de de bir çay içti.

Üstelik “koalisyon” sözcüğünü hiç ağzına bile almadan, çıkıp şark kurnazlığı ile “ilk açıklamayı yapma müsaadesi” çantasında, Devlet Bey’in çantasındaki koalisyon çalışmalarına değinmeden “Bunlar da her şeye “hayır” diyorlar” algısını dillendirdi.

Peki bu MHP’ye oy verilir mi?

Evet!

Ülkeni düşünüyorsan, neslinin geleceği adına endişelerin varsa, milletin birliği namına kaygılar taşıyorsan bu MHP’ye oy verilir. Hem de oy vermekle kalınmaz, bir milli hamle şuuru ile ulaşılabilen her gönüle MHP’ye oy vermesi çağrısı yapılır.

Ama efendim MHP KOALİSYONA YANAŞMADI.

MHP koalisyona yanaştı da, koalisyon kurmakla vazifeli olanlar MHP’nin doğrularını görmezden gelip kendi yanlışları üzerinden “tekrar seçim” derdine düştüler.

Çok basit bir soru ile durumu netleştirebiliriz.

Koalisyon kurma yetkisini veren isim Recep Tayip Erdoğan değil de Abdullah Gül,

Süleyman Demirel vs olsaydı bu hükümet kurulur muydu?

Hiç tereddüt etmeden herkes bu soruya “evet” cevabı verebilmektedir.

Öyleyse hükümetin niçin kurulamadığı da ortaya çıkmış oluyor.

Bütün bunlardan azade, Türk milleti ateşle imtihan edilmekte ve yeni Sevr modelleri ortaya konmaktadır.

O zaman artık gel bu oyunu boz!

Artık “tükenmişlik sendromuna girmiş olan bu iktidarın şımarık, kendini beğenmiş ve küstah tavrına bir son ver.

Artık 13 yıldır sadece vaadler  verip hiç birini yerine getirmeyen AKP yalanına “dur” demeli.

Artık milletin duyguları ile oynayan, onları devletin kesesinden dağıttığı sosyal yardımlarla esir ettiğini düşünen, seni çaresizliğin kollarında istediği gibi kullanmanın peşinde koşan bu aymaz anlayışı ortadan kaldırmalı.

Artık hukuksuzluğu ilke edinen, insanlarımızı birbirine düşman eden, mazlumun gözyaşını kanlı gözyaşına çeviren “hak haklının değil, güçlünündür” mantığı ile millete bakan bu orman kanununa geçit vermemeli.

Gel, umutlarını erteleme. Yarınlarına ışık tut. Evladının, toprağının, milletinin geleceğini aydınlat.

Gel, rüşvetle senin oyunu satın alacağını düşünenlere karşı, gönül seferberliği ile seni kucaklayan Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy ver.

Ülkenin geleceği için, bu MHP’ye oy verilir.

Leave a comment