# Etiket
#GÜNDEM

ÜLKÜ~YAZ BASIN BİLDİRİSİ

YÜCE TÜRK MİLLETİNE!

Unutulmasın ki;

Gözyaşları, akan kanlar, ödenen bedeller, destanlara konu olacak kahramanlıklar bu toprakların mukaddes bir yurt olmasını sağlamıştır.

Yüce Türk milleti, asırlarca pek çok badireyi atlatarak, yer yer ihanetlere göğüs gererek, kimi zaman yedi düvel ile cebelleşerek bu günlere ulaşmıştır.

Coğrafyamızdaki bin yılı aşan tarihi çizelgemize bakıldığında bazı fetret dönemleri görülmüş, pek çok isyana şahit olunmuş ve maalesef ki ihtilal girişimleri yaşanmıştır.

İşte 15 Temmuz itibari ile başta Fetö olmak üzere kaynağı karanlık, zihniyeti yabancı, hain yapılarca bir kez daha ihanetler devreye sokulmak istenmişse de hem kahraman Türk ordusunun içerisindeki vatanperverler, hem emniyet personeli, hem siyasiler hem de milli direniş sergileyen Türk milleti bu vahim hadisenin akim kalmasını sağlayarak yüreklere su serpmiştir.

Türk milliyetçileri her zaman, istibdattın bin bir çeşidine göğüs germiş, ihtilallerin cenderesinde bedeller ödemiş ve hala darbelerin izlerini yaşayan bir zümre olarak her ne olursa olsun Başbuğ’un ifade ettiği gibi “ demokrasi, hukukun üstünlüğü, insan hakları ve meşruiyet” yolunu seçmiştir.

15 Temmuz 2016 akşamı da Türk Milliyetçileri gerekli iradeyi göstermiş ve hem siyasal hem de sivil manada devletimizin, milletimizin yanında yer almış, dimdik durmuştur.

Beklenen odur ki darbe girişiminde bulunanlar, Türk insanına kurşun sıkanlar, göz bebeğimiz özel hareketi bombalayanlar, Gazi Meclisi hedef alanlar hak ettiği cezaya çarptırılmalıdır.

Yine dünden bugüne ne kadar hain, işbirlikçi, taşeron, terör yanlısı, varsa gereken titizlik gösterilmelidir.

Anlamlı bir tepki veren Türk milleti, bu duruşunu bütün terör odaklarına karşı da meşru yollarla ortaya koymalıdır.

Yasa ve ahlak dışı her karanlık örgütlenmeye sırtını dönmüş, Türk milliyetçiliğini ve ülkücülüğü benimsemiş bir STK olarak tarihe not düşmek, demokratik ve milli sorumluluğumuzu yerine getirmek, milletimizin, devletimizin, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne sahip çıkmak adına her türlü darbe girişimlerini ve terör faaliyetlerini şiddetle kınadığımızı yüce Türk milletine saygı ile bildiririz.

ÜLKÜ-YAZ GENEL MERKEZİ

YÖNETİM KURULU

 

Leave a comment